Welcome
Dobro došli

Trenutno gledate ovaj forum kao gost što vas ograničava u pregledu svih diskusija i u dostupnosti drugim mogućnostima foruma. Prijavljivanjem možete postavljati teme, razgovarati privatno sa drugim korisnicima, glasati, slati fajlove i imati pristup drugim naprednim funkcijama. Registracija je brza, jednostavna i besplatna, zato kliknite ovde i prijavite se odmah!

Pažnja: nalog mora da vam aktivira urednik što se dešava u vrlo kratkom vremenskom periodu. Takođe prvu poruku mora da vam odobri urednik ili moderator, nakon toga možete slobodno da pišete (ograničenje uvedeno zbog brojnih bot-robota koji su postavljali reklame).

Bastenska jezerca

Sve oko naših jezeraca - predstavljanje, pitanja, diskusije

Bastenska jezerca

Postby potke » 04 Jul 2011, 09:28

Pre izvesnog vremena sam poslao Fotografije svog jezera i Koi sarana u njima.
Prije par dana bio mi je u poseti jedan poznanik i videvsi sarane ,prokomentarisao je da sarani u jezeru (dobio sam ih.jer su prerasli bazen u kome su ziveli bazen je bio 1,5 X 0,90 X 1.00 met.) a sada zive u jezeru 2,5 X 2.2 X 0,90 met da su to nekvalitetni jer nisu na ceni.Pored ta dva velika ima i tri manja crvena i dve zlatne ribice.
Ne bavim se razmnozavanjem i uzgojem vec ih drzim iz zadovoljstva.
Malo me razocarao njegov komentar.
Dali je u pravu ili je to izjava iz zavisti?
Hvala ako mi neko odgovorii kaze istinu.
Potke
potke
Menyanthes trifoliata

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Re: Bastenska jezerca

Postby banem » 04 Jul 2011, 20:26

Pogledaj temu u kojoj sam pisao o Koi - tu ima opisano za svaki varijetet kako se ocenjuje - geometrija tela, šare, broj šara, peraja, itd. U tom smislu to sve se uzima u obzir kada se ocenjuje šaran.
Korisnikov avatar
banem
Site Admin

Has thanked: 43 time
Have thanks: 25 time
Highscores: 55

Re: Bastenska jezerca

Postby potke » 09 Jul 2011, 10:44

Hvala na odgovoru .Pokusacu da nanjem taj tekst sto ste pisali o Koi Saranima.
potke
Menyanthes trifoliata

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Return to Naša jezerca